avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 429 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajata in concediul prenatal la suspendarea firmei
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajata in concediul prenatal la suspendarea firmei

BUNA SEARA,
O FIRMA LA CARE SE SUSPENDA ACTIVITATEA LA REGISTRULCOMERTULUI PE 3 ANI DAR ARE O ANGAJATA IN CONCEDIU PRENATAL (CARE VA FI PRELUATA DE CAS IN CONTINUARE) CUM SE INCHIDE LA ANGAJATA RESPECTIVA CONTRACTUL DE MUNCA IN REVISAL?
Ultima modificare: Vineri, 25 Ianuarie 2019
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: tuxi , utilizator 18:49, 25 Ianuarie 2019
Se poate inchide cu art.65 C.mun.
multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salariate in conc.crest.copil-firma suspendata freenicos freenicos Buna ziua tuturor! O societate vrea sa-si suspende activitatea la ONRC si singurii salariati sunt...contabila si 30 de fete in concediu crestere copil 2 ... (vezi toată discuția)
Somaj din prenatal maridana1986 maridana1986 sunt in concediu prenatal pana pe 10 feb anul curent.am vorbit cu contabila si societatea urmeaza sa se inchida,nu se mai fac angajari...deci am dreptul la ... (vezi toată discuția)
Desfacerea contractului de munca Lian Iacob Lian Iacob Am intrat in concediu prenatal, acesta se va termina in luna mai, eu nu voi putea beneficia de indemnizatia pt cresterea copilul timp 2 ani. Dupa aceste 126 ... (vezi toată discuția)