Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revisal salarii contructii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revisal salarii contructii

Buna ziua! Am si eu 2 nelamuriri:
1.Pentru modificarile salariale care au fost transmise in revisal in data de 28,12,2018 ( cu 2080 si 2350) si care trebuie sa fie 3000 lei se merge pe corectie sau pe modificare in revisal?
2. Un salariat aflat in medical in perioada 02.01-09.01.2019 caruia trebuie sa-i modific salariul minim la 3000 lei cu ce data ii fac actul aditional ? Stiu ca cim este suspendat pe perioada medicalului. Il pot face cu 09.01.2019 si sa trec data la care produce efecte 10.01.2019? Multumesc!
Nu este nicio problema ....
Va multumesc frumos! O seara buna!