Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Părăsire de domiciliu si abandon de familie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Părăsire de domiciliu si abandon de familie

Buna ziua. Am sa va spun povestea pe scurt. Mama mea l.a inselat pe tatal meu timp de un an de zile apoi a plecat la celalat barbat in Germania. Pe 19 octombrie. Tin sa menționez ca avem un minor in familie. O fata de 13 ani. Nu stim nimic de mama si nici nu vrem. Si nici ea. Pt divort si pentru castigarea totala a custodiei cum trebuie sa facem. Si ce sanse are tatal meu. Ceva rapid si nu foarte scump. Va mulțumesc
Si ieftin si bun si rapid nu se poate in nici un domeniu.Lasand gluma la o parte sa meargă tatăl dvs la un avocat pt a discuta problema dansului,o sa fie nevoie de o acțiune în instanță se va realiza ancheta socială,vor fi audiați martori,audiata minora în camera de consiliu etc
Se poate obține divorțul din culpă exclusivă a mamei,stabilirea domiciliului minore la tata ,custodia exclusivă este greu de obținut.Succes.
Dați valență sfatului distinsului coleg, veți obține cele învederate de el.
Nu o sa obtina custodie unica dar poate obtine minorul.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat