Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... schimb/retur
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

schimb/retur

Buna seara,
Acum o saptamana am avut o clienta in magazin, care a achzitionat o pereche de cizme. Dupa o saptamana revine cu ele, purtate, zicand ca vrea sa le schimbe... o strang. Precizez ca doamna a probat cizmele in magazin si a fost multumita de produsul cumparat.
Cum ne pute proteja noi, magazin, de acesti clienti?
Multumesc,
and_reea85, utilizator
Operatorul economic isi stablieste politica privind returnarea produselor fara defecte. Astfel, daca produsul pe care l-ati comercializat in magazin a fost corespunzator (fara defecte), nu sunteti obligata sa acceptati returnarea acestuia.
Cabinet de Avocatura Nitu Paul, Avocat