Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Ce declaratii depune o Intreprindere Individuala in ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Ce declaratii depune o Intreprindere Individuala in 2019?

Ce tipuri de declaratii trebuie sa depuna o Intreprindere Individuala in anul 2019?

Multumesc
george-neagu, moderator
Doar declaratia unica in care pe de o parte inchideti anul 2019 si pe de alta, declarati valorile estimate la venitul brut si cheltuielile deductibile pentru 2019. Si in utima parte a declaratiei completati despre contributiile sociale daca este cazul.
Declaratia o depuneti numai prin internet folosind contul deschis pe numele si cnp-ul dumneavoastra de pe spatiul privat virtual.
MULTUMESC

Seara buna