Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Detasare- transmitere pontaje
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Detasare- transmitere pontaje

Buna ziua,

In Actul Aditional incheiat pentru detasare este prevazuta obligatia de a transmite angajatorului (care a dispus detasarea), anterior platii salariilor pontajele, copiile dupa certificatele de concedii medicale etc., In cazul in care angajatul va contribui pt asigurarile sociale in statul in care a fost detasat, ar trebui exclusa aceasta obligatie sau mentinuta?

In contract se mentioneaza un salariu brut in lei pe cand in scrisoarea pe care a semnat-o angajatul salariul de baza este un salariu net in euro. In cazul in care angajatul doreste un salariu net in euro, cum trebuie procedat?
Cornel Vasile, Consilier juridic
Multumesc mult!