Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Este necesara grefa/copii autentificate pentru CEDO ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Este necesara grefa/copii autentificate pentru CEDO (prima faza)

As dori sa stiu pentru CEDO (in prima faza) daca sunt obligatorii copii dupa documentele de la dosar autentificate de tribunal (grefa) sau sunt suficiente copiile facute personal.

La CEDO am vazut sa scrie urmatoarele:
"Lista documentelor anexate
Trebuie să anexați copii integrale și lizibile ale tuturor documentelor.
Niciun document nu vă va fi restituit. Prin urmare, este în interesul dumneavoastră să transmiteți Curții copii, și nu originale.
TREBUIE:
- să clasați documentele în funcție de dată și procedură,
- să numerotați paginile în mod consecutiv,
- să NU capsați, legați sau lipiți documentele.
.
45. Indicați în rubrica de mai jos, în ordine cronologică, documentele anexate la formularul de cerere, cu o scurtă descriere a acestora."
Buna seara,
Copii xerox facute de dumneavoastra dar LIZIBILE si DOCUMENTUL INTREG!
Buna seara,
Multumesc pentru raspuns.
Va referiti la documentul instantei sau documentul partilor?
Sunt chiar 150 de pagini de xeroxat.
Trebuie trimis integral sau doar o parte din el?
Cum se poate activa acces premium pe 15 zile testare?