Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Toleranta itp expirat
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Toleranta itp expirat

Buna ziua! Lucrez in Germania si am masina înscrisă pe Romania. Pe data de 27 aprilie îmi expira rar-ul, în țară pot ajunge pe data de 5 mai. Am toleranta o săptămână doua? În ambele țări? Multumesc!
Va expira itp-ul adica ?
Nu veti avea parte de intelegere daca va descopera. Il faceti acolo unde sunteti.
[ link extern ]
gi-jane2, moderator
Probabil ati dorit sa precizati ca expira ITP-ul
Nu exista dispozitie in vigoare care sa prevada clementa si neaplicare sanctiuni in cazul depistarii de vehicule circuland pe drumurile publice fara ITP valabil
Puteti realiza ITP in Germania,care este valabil strict pe teritoriul respectiv sau puteti veni cu vehiculul pe platforma