Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Decizie judecătorească
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Decizie judecătorească

Buna ziua,pe 30.12.2018 am avut un accident rutier in care a mai fost implicată încă o masina.In urma cercetărilor poliția l-a scos vinovat pe celălalt sofer (am mers la biroul de accidente usoare in Pitesti).Acesta a depus contestație la tribunal pe data de 15.01.2019 împotriva deciziei politiei(am verificat portal.just.ro si acolo nu se menționează alte detalii decât contestația). Cum aflu verdictul si in cazul in care el castiga,eu ce mai pot face?
Nu ati trimit citatie in acel dosar? Asa era normal. Solutia va apărea pe portal. Ar trebui sa faceti apărari in dosar.
Ionita Cristina Avocat, Avocat
Nu am primit citatie.Am vândut apt-ul(Costesti) si nu am schimbat buletinul deoarece stau cu chirie in Pitesti,momentan.O sa vb cu cumpărătorul poate a venit citația acolo.

Ionita Cristina Avocat a scris:

Nu ati trimit citatie in acel dosar? Asa era normal. Solutia va apărea pe portal. Ar trebui sa faceti apărari in dosar.