Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Certificat fiscal
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Certificat fiscal

Bună ziua. Am cumparat un autoturism, am făcut act de vanzare-cumparare, dar fostul proprietar refuză să îmi dea certificatul fiscal. Ms tot amână de 6 luni...Ce pot face în această situație?
Ce fel de document achizitie vehicul ati incheiat in lipsa certificatului fiscal ?
Aspectul ca vanzatorul refuza predare certificat fiscal atesta faptul ca poate avea debite la administratia fiscala,situatie in care pana la achitarea acestora nu v-a putea obtine certificatul fiscal
Notificati oficial vanzatorul cu obligatia depunerii certificatului fiscal-sub sanctiunea obligarii la plata a cheltuielilor aferente solutionarii in instanta