Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Inseleciune cu un autoturism
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Inseleciune cu un autoturism

Salutare ! Cineva care ma poate ajuta cu un sfat.?.am cumparat in urma cu cateva zile un autoturism din zalau.proprietarul mi -a dat briful numere rosii mai putin fiscalul. Ce e de facut ca sa imi pot inmatricula autoturismul?
Ce fel de document de tranzactionare bun mobil ati incheiat in lipsa certificatului fiscal ?
Certificatul fiscal este document obligatoriu de depus de catre vanzator la incheierea documentelor de tranzactionare drept de proprietate bun mobil
Notificati oficial vanzatorul cu obligatia depunerii certificatului fiscal sub sanctiunea obligarii la plata aferente solutionarii in instanta