Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Furt de card bancar + folosirea acestuia
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Furt de card bancar + folosirea acestuia

Buna seara, daca se fura un card apoi se extrag bani din cont, ce infractiune/infractiuni se vor retine?
Furt, efectuare de operatiuni financiare in mod fraudulos.
Va multumesc! E posibil coautoratul la acesta infractiune daca 2 persoane merg la bancomat si extrag sumele?
Daca va referiti la "sageti": sagetile sunt cel mai usor de prins si de pedepsit. Iar cine racoleaza/utilizeaza sageti e si mai vinovat decat sagetile.
Va multumesc mult!