Forum Discuţii contabile şi ... Accize, alte taxe Accize import bauturi alcoolice (vin) din si in ...
Discuție deschisă în Accize, alte taxe

Accize import bauturi alcoolice (vin) din si in spatiul UE

As dori sa efectuez un import de vin din UE in Romania. As dori sa stiu care este procedura legata de taxe si daca si unde se platesc accize. Se pot recupera din tara unde este produs vinul?
Buna ziua, ati aflat cumva raspunsul pentru aceasta intrebare? Am aceeasi curiozitate. As dori sa import bauturi alcoolice (vin spumant) din UE, din productii proprii. As vrea sa stiu ce fel de acte/autorizatii/accize trebuie platite.