Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Facturi cu serii separate pt actifitati separate?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Facturi cu serii separate pt actifitati separate?

Un SRL care desfasoare doua activitati diferite poate poate emite facturi separat, cu serii diferite (facturi emise cu soft de facturare)? Sau toate facturile trebuie emise cu aceeasi serie si numerotate in ordine cronologica?
As mai adauga ca una dintre cele doua activitati este scutita de TVA.
Exemplu:
Activitate 1: factura seria: AAA nr. 001; factura seria: AAA nr. 002;
Acrivitate 2: factura seria: BBB nr. 001; factura seria: BBB nr. 002;
george-neagu, moderator
Toate facturile trebuie emise cu aceeasi serie si numerotate in ordine cronologica.
george-neagu, moderator