Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Agenti imobiliari falsi
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Agenti imobiliari falsi

Care este pedeapsa pentru persoanele care care incheie contracte de inchiriere fara a fi agenti imobiliari, ei dandu-se drept agenti imobiliari?
Ce pedeapsa doamna dvs nu vedeti ce se intampla in țărișoara noastră doctori falși,stomatologi falși,avocati falși,preoți falși etc.In functie de speta poate sa fie vorba de o înșelăciune sau practicarea fără drept a unei profesii.Colegii specializați în penal de pe acest forum poate va dau mai multe amănunte.
Trebuie verificat daca este vorba de o profesie cum ar fi cea de arhitect.
Agentul poate intermedia daca nu ar fi vorba de norme speciale.

Infracțiunile pot fi mai multe sau niciuna.
Depinde de mai multe lucruri.
Depinde si cate intermediari face.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat