avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 660 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Act adițional modificare brut
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Act adițional modificare brut

Buna ziua,
Știu ca am termen de depunere in Revisal 20 de zile pentru majorare brut. Vreau sa modific salariu cu începere din 1 feb. 2019, actul ad trebuie sa fie făcut cu data de 31 Ianuarie, sau pot sa fac cu data de azi cu începere din 1 feb.?Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:28, 25 Februarie 2019
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Actul aditional trebuie incheiat inainte de 01.02.2019 ....
Ultima modificare: Luni, 25 Februarie 2019
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acte de intocmit pentru modificarea salariului minim de la 1 ian 2014 andreeadumitrascu24 andreeadumitrascu24 buna ziua, as vrea sa stiu si eu va rog cum se procedeaza in cazul modificarii salariului de baza de la 800, la 850 lei a unui salariat (firma are doar un ... (vezi toată discuția)
Salariul minim pe economie gera67 gera67 Buna ziua. La CIM cu timp partial, 12 ore/ luna =100lei NET in prezent, se impune act aditional ptr. marirea tarifului orar de 8, 74 lei ptr. cele 12 ... (vezi toată discuția)
Modificare salar brut termen revisal ionela11 ionela11 Buna ziua, Daca se modifica salariul brut al unui angajat incepanda cu data de 01.11.2019 care este termenuld e depunere in revisal?....20 zile lucratoare ... (vezi toată discuția)