Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Drept de retenție, timbraj
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Drept de retenție, timbraj

Cum se timbreaza acțiunea prin care se cere instituirea unui drept de retenție? În baza cărui articol din Oug 80/2013?
Teoretic pe actiune in constatare, art.8 lit a. Dar puteti avea si surprize:)