Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Statut nou Asociație de proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Statut nou Asociație de proprietari

Dacă Asociația de Prop. are statut încă de la înființare, din anul 2003,mai trebuie sa facă încă unul?
L.114/96, a fost abrogată în totalitate o dată cu apariţia noului Cod Civil în 2012

vasicom2000@gmail.com a scris:

L.114/96, a fost abrogată în totalitate o dată cu apariţia noului Cod Civil în 2012

L114/1996 e in vigoare, chiar a fost modif in 2016 si 2017. Scrie clar la [ link extern ]
"În vigoare: da". Sau pe portalul MJ la 'actiuni suferite'.
Apropo, Noul Cod Civil a 'aparut' mai inainte de 2012.
CipM, utilizator