Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... NORMELE DE APLICARE ALE LEGII 196/2018 !
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

NORMELE DE APLICARE ALE LEGII 196/2018 !

Vă rog să mă ajutați să intru în posesia NORMELOR DE APLICARE ALE LEGII 196/2018 !
Vă mulțumesc frumos !
Cornel Vasile, Consilier juridic
Ordinul nr. 1058/2019 privind aprobarea conținutului-cadru al statutului asociației de proprietari și al regulamentului condominiului
[ link extern ]

Legea nu prevede elaborarea de norme metodologice.

Art.108
(1) În termen de 3 luni de la data intrării în vigoare a prezentei legi, Ministerul Educaţiei Naţionale şi Ministerul Dezvoltării Regionale şi Administraţiei Publice, în colaborare cu asociaţiile profesionale şi de reprezentare ale asociaţiilor de proprietari propun actualizarea standardului ocupaţional privind ocupaţia de administrator de condominii.

(2) În termen de 3 luni de la data intrării în vigoare a prezentei legi, se emite un ordin al ministrului dezvoltării regionale şi administraţiei publice privind aprobarea conţinutului-cadru al statutului şi al regulamentului de condominiu.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Vă mulțumesc din suflet pentru toate informațiile și documentele pe care mi le-ați trimis,căci îmi sunt de un real folos ! Vă mulțumesc din nou !