avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 545 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Intrebare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Intrebare

Am comandat ceva, m-a sunat curierul, nu am raspuns, deoarece eram in timpul unui examen, apoi cand am sunat, a intrat un robot.
Am fost contactat de vanzator spunandu-mi ca voi fi trecut pe o lista a clientilor ,,Țepari'' si ca voi fi actionat in instanta, este posibil asa ceva?
Cel mai recent răspuns: Braila. , utilizator 20:15, 4 Martie 2019
Nu exista motiv pt a va actiona in instanta a fost o simpla afirmatie facuta la nervi.
Ultima modificare: Luni, 4 Martie 2019
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Va multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Garantie telefon Alexandru Caretta Alexandru Caretta Buna ziua, Anul trecut am comandat de pe un site (electrohome) un telefon LG G4. Nu mi s-a trimis niciun e-mail de confirmare si nici nu m-au sunat sa-mi ... (vezi toată discuția)
Produs cumparat online defect sod54321 sod54321 Am cumparat online un notebook ASUS de la Domo. A functionat 2 ore si apoi s-a oprit brusc. Am sesizat defectiunea in aceiasi zi, 7.01.2015 (seara la 9:03), ... (vezi toată discuția)
Am comandat de la emag un produs AlexR-27 AlexR-27 Am comandat de la emag un produs. Curierul m-a sunat dar nu am raspuns. Mi-a spus ca a trecut de comuna mea dar pe un ton raspicat. Cand am mai sunat o data ... (vezi toată discuția)