Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Firma de asigurări mă despăgubește cu o sumă ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Firma de asigurări mă despăgubește cu o sumă mică pentru daună totală. Ce e de făcut?

firma de asigurari,constat dauna totala si despagubirea este mica .
Manuela Rășină, administrator
Multe societati de asigurari creeaza probleme la plata.Sint unele care chiar dupa aprobarea dosarului au intirziat plata luni de zile.In cazul dvs. refuza plata.Consultati un expert auto si mergeti in instanta daca nu reusiti sa rezolvati amiabil.Evaluarea expertului auto e foarte importanta fiindca instanta pe o astfel de evaluare va da sentinta.
Dvs incepeti dezbaterea prin a ne arata ca despagubirea este mica si ce este de facut. Ulterior ne aratati pe ce motiv refuza asiguratorul plata. Sa intelegem ca nu vrea sa despagubeasca integral toata dauna, ci doar o parte din ele?
asiguratorul refuza in totalitate plata motivul "nu rezulta legatura de cauzalitate dintre pagube si modul de producere a accidentului
catalinbirlad, utilizator
Si procesul verbal al politiei de constatare a accidentului , ce spune ?
sa complectat amiabil si soferul vinovat si-a recunoscut vina,; iesire din curtea firmei in E581 fara sa se asigure eu lovindul in spate ..
catalinbirlad, utilizator