Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Panouri solare
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Panouri solare

Buna ziua, am la tara o casa si as dori sa aflu daca pot lua prima de la stat pentru a achiziționa panouri solare daca nu am mutația definitiva acolo. Multumesc
Gasiti informatii utile aici: www.avocatnet.ro/articol_507...
Buna ziua, daca va referiti la panourile fotovoltaice- pentru captarea energiei solare si transformarea ei in energie electrica, si noi am trimis documentatia pentru acest tip de incalzire catre firma care ne-a montat si panourile presurizate - pentru apa calda, si ni s-a precizat ca momentan asteapta aprobare pt a putea fi validati ca firma de beneficiara sa realizeze aceste montaje. Daca sunteti propriatar si aveti Carte funciara (fara acest document nu beneficiati), nu stiu sa fie alte impedimente. Dar luati legatura cu o firma in acest domeniu si ei va vor da toate detaliile. Spor la prima.