Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... import baza de date revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

import baza de date revisal

Buna ziua. Trebuie sa preiau baza de data a salariatilor de la o firma care lucreaza intr-un alt program decat revisal. Cum pot importa aceasta baza in Revisal?Ce format trebuie sa aiba?Multumesc
Operatia se poate efectua apasand butonul "Import angajator" pozitionat in toolbarul din partea superioara a ecranului principal in sectiunea "Instrumente" - subsectiunea "Angajator curent" .

Fisierul are o structura : Data Base File
Cornel Vasile, Consilier juridic
Se poate prelua fiser cu extensia xml?
Nu..... se poate prelua doar un fisier cu extensia rvs.

Insa un fisier .xml se poate transforma intr-un fisier .rvs. Operatia se poate face apasand butonul "Validare registru non-Revisal" pozitionat in toolbarul din partea superioara a ecranului principal in sectiunea "Registru".
Cornel Vasile, Consilier juridic