Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am un chiriaș care nu plătește chiria la timp, ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am un chiriaș care nu plătește chiria la timp, întârzie plata utilităților, a adus animale în casă, copiii lui au mâzgălit pereții... ce pot face ca să îl dau afară?

Buna ziua!
Sunt proprietar si am un chirias care nu plateste chiria la timp, intarzie cu plata utilitatilor, a adus animale in casa desi i-am spus ca nu accept....copiii lui au scris pe peretii casei....deci nu isi respecta nici termenele de plata si nici nu are grija de casa. Ce pot face ca sa il dau afara?
Manuela Rășină, administrator
Notificati-l in scris reziliere contract
Manuela Rășină, administrator
Atat timp cat locatarul nu respecta clauzele contractual asumate,notificati-l oficial cu scopul anuntarii rezilierii contractului de locatiune,plata debitelor acumulate sub sanctiunea obligarii la plata a cheltuielilor aferente solutionarii in instanta