Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... abuz in serviciu
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

abuz in serviciu

buna ziua,
as dori sa ma indrume cinava in legatura cu o intamplare. Anul trecut am avut o altercatie verbala cu unul dintre vecini cu privire la consumul de bauturi alcoolice in fata scarii. tin sa precizez ca in bloc locuiesc familii cu copii minori care vara ies la joaca in fata blocului si asculta vrute si nevrute scoase din gura acestor betivi. Bun. A doua zi am fost chemat la sectia de politie de catre prietenul acestui vecin care este politist si amenintat subtil...de atunci de fiecare data cand ne intalnim sunt provocat de acest vecin (betiv). ce trebuie sa fac avand in vedere ca la sectia de politie nu rezolv nimic
Nu se.rezolva de fel la poliție astfel.de situații.
si in cazul acesta ce ar trebui sa fac?
Nu răspundeți provocărilor și cereți administratorului asociației de care aparțineți să se implice cu privire la aceste aspecte. Ar trebui să exste și un polițist de proximitate care se ocupă de zona respectivă, solicitați-i sprijinul, să stea de vorbă cu individul și să îi pună în vedrere să fie civilizat.
administratorul nu se baga iar politistul de proximitate este chiar prietenul individului
dati-mi si mie o rezolvare la chestia asta va rog
Manuela Rășină, administrator