Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... permis auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

permis auto

mi-a fost anulat permisul auto pentru refuzul prelevării de probe biologice. Ce trebuie sa fac pentru a redobândi permisul auto?
Va mulțumesc!
La trecerea unui termen de un an de la rămânerea definitivă a hotărârii de condamnare puteți întreprinde demersuri pentru a reîncepe cursurile școlii de șoferi și a da din nou examen pentru obținerea permisului.

Avocat Matache Alexandru
Baroul Cluj