Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... daca fac unui chirias mutatie ce se poate intampla?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

daca fac unui chirias mutatie ce se poate intampla?

am apartamentul inchiriat.
daca fac unui chirias mutatie ce se poate intampla?
exista veaun aspect negativ la treaba asta?

multumesc.
teoretic nu ar exista aspecte negative dar nu se stie niciodata...
Viza de flotant se aplica persoanelor care, din diferite motive, locuiesc in alta parte decat acolo unde au domiciliul stabil (muncitori sezonieri, elevi, studenti, persoane care locuiesc in gazda etc.)

ACTELE NECESARE PENTRU STABILIREA REªEDINŢEI
(VIZÃ DE FLOTANT)
Formularul de cerere tip pentru stabilirea reşedintei - de la ghişeul serviciului;
Actul de identitate al solicitantului, care să nu fie expirat sau deteriorat - original şi copie;
Actul de identitate al proprietarului imobilului la care se solicită stabilirea vizei de
reşedinţă - original şi copie;
Actul de proprietate al găzduitorului (proprietarului) - original şi copie;
Timbru fiscal în valoare de 1 leu;
chiriasul nu sta decat un an ca dupa un an si am de gand sa te muti eu acolo si vreau sa fiu sigur ca nu o sa am probleme sa nu mai plece ala din casa
s-ar putea sa aveti aceasta problema B-)