Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Incetare CIM la data pensionarii
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Incetare CIM la data pensionarii

Buna ziua,

Am un angajat care astazi mi-a trimis Decizia medicala asupra incapacitatii de munca (capacitate pierduta in totalitate, gradul II revizuibil) emisa cu data de 24.04.2019.
Pot sa-i incetez contractul de munca conform art. 56/1/ lit c) incepand cu data de astazi, 25.04.2019?
Multumesc.
Da, puteti face asa ceva.