avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 533 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... registru de zilieri
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

registru de zilieri

se mai depune registrul de zileri la itm, avand in vedere ca art.8 din legea zilierilor a fost modificat? in sensul ca a fost abrogat alin(2) prin care beneficiarul era obligat sa depuna pana cel tarziu la data de 5 a fiecarei luni, registrul de evidenta a zilierilor continand inscrierile din luna precedenta.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:12, 8 Mai 2019
Mai bine întrebați la ITM/ Inspecția Muncii, având în vedere noile modificari.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea zilierilor ContSters242292 ContSters242292 buna seara! in legatura cu legea zilierilor, as vrea sa aflu daca in lipsa unui contract de munca exista vreun act care trebuie semnat? daca exista un astfel ... (vezi toată discuția)
Registrul zilierilor ; vicpopescu6967 vicpopescu6967 În ceea ce privește obligațiile unui angajator, este util de știut că acesta trebuie să întocmească zilnic un registru în care să înscrie, ... (vezi toată discuția)
Zilierii pitirut pitirut In ce priveste angajarea zilierilor,dupa noile prevederi ale Codului Muncii,ar putea cineva sa-mi spuna ce retineri se fac asupra venitului zilierului( eu stiu ... (vezi toată discuția)