Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Acordare tichete de masa
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Acordare tichete de masa

Buna ziua,

Daca un angajator acorda tichete de masa, trebuie neaparat trecut acest lucru in ROI sau CCM?

Poate acorda angajatorul tichete de masa fara o periodicitate stabilita, doar in functie de posibilitatile sale financiare?
Este bine sa fie mentionat in Reg. Intern sau in c.c.m. , inclusiv conditiile - modul, cui , perioade etc. - de acordare ale acestora.