Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Trecere la tva trimestrial
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Trecere la tva trimestrial

Buna ziua,

Am depus o decl 010 la Anaf prin care trec la tva trimestrial. Cum pot afla online daca s-au actualizat informatiile?
george-neagu, moderator
1.In timpul anului nu se poate trece de la tva lunar la tva trimestrial.
2.Daca totusi doriti sa vedeti vectorul fiscal al firmei, intrati pe spatiul privat virtual. Apoi, pe solicitari informatii, introduceti cif-ul firmei, iar la tip document intrati pe vectorul fiscal.
Radu Varciu, Consultant fiscal