Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Anexa 24
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Anexa 24

Buna ziua, am și eu o întrebare, vreau sa dezbat succesiunea după bunica mea care a locuit în alt județ, in anii 2005 și 2006 am împuternicit pe bunica mea sa vândă 2 terenuri, terenurile au fost vândute și scoase din registrul agricol. Am fost la primărie să solicit anexa 24, la primărie îmi spune că nu mi pot elibera anexa 24 că nu am cintractele de vânzare cumpărare după terenuri, Contractele nu le am găsit....nici nu știu la ce notariat au fost încheiate.... pământul a fost scos din rol, clar, după ce contractele au fost duse la primărie....ce pot face in acest caz????
Terenurile au fost radiate din matricola agricola si fiscala in baza CVC deci nu ati mai platit impozit pentru terenurile respective
solicitati cumparatorului copiile CVC
solicitati extras REGISTRU AGRICOL pentru perioada respectiva (istoric de rol), solicitati adeverinta cu terenurile care figureaza in rolul dv agricol ca sa dovediti ca terenurile au fost vandute
declaratie notariala pe propria raspundere ca nu mai detineti terenurile respective

sper sa va foloseasca sugestiile de mai sus