Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Cod de tva special
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Cod de tva special

Am o companie de consultants, neplatitoare de tva. Sunt pe cale sa semnez un contract cu o societate din Austria pentru care voi presta servicii de pana la 35.000 euro, intr-o singura factura. Ulterior nu voi ma avea servicii prestate in afara Romaniei.
Trebuie sa obtin codul special de TVA si sa depun 301?
Da.