Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ajutor social
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ajutor social

Sunt divortata si am doi copii in ingrijire .Pot beneficia si de ajutorul social si de cel pentru susținerea familiei?Mentionez ca ,momentan ,veniturile însumează 300 lei alocațiile de stat ale copiilor și 300 lei ,alocație plătită de tatăl copiilor.Multumesc !
Buna ziua ! In afara conditiilor impuse de veniturile obtinute , mai sunt o serie de alte conditii pe care trebuie sa le indepliniti ( aveti aici link [ link extern ] !