Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Voucherul de vacanta
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Voucherul de vacanta

Beneficiarul ( salariatul) voucherelor de vacanta este obligat să restituie aceste vouchere daca nu le a folosit ? Mulțumesc !
In legislatie scrie ca DA. Cu toate acestea nu am vazut nici o sanctiune pentru neindeplinirea acestei obligatii. Sincer nici nu cred ca sta cineva sa verifice daca v-au ramas vouchere neutilizate.