avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 793 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Voucherul de vacanta
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Voucherul de vacanta

Beneficiarul ( salariatul) voucherelor de vacanta este obligat să restituie aceste vouchere daca nu le a folosit ? Mulțumesc !
Cel mai recent răspuns: LuchianSeb , utilizator 21:24, 4 Iunie 2019
In legislatie scrie ca DA. Cu toate acestea nu am vazut nici o sanctiune pentru neindeplinirea acestei obligatii. Sincer nici nu cred ca sta cineva sa verifice daca v-au ramas vouchere neutilizate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Voucherul de vacanță Maiamoro Maiamoro Beneficiarul ( salariatul) voucherelor de vacanta este obligat să restituie aceste vouchere daca nu le a folosit ? Mulțumesc ! (vezi toată discuția)
Vouchere vacanta buiavasi buiavasi as dori sa ma lamuriti si pe mine daca voucherele se acorda proportional cu timpul lucrat iar pt salariatii pensionati sau plecati trebuie sa le retinem ... (vezi toată discuția)
Vouchere de vacanta danuta67 danuta67 suntem institutie publica. Am acordat in luna noiembrie vouchere de vacanță pe suport de hârtie. Știm că valabilitatea lor este de 1 an de la data ... (vezi toată discuția)