avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 612 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Deciziile ANAF de impunere CASS pe 2014-2016 au fost ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Deciziile ANAF de impunere CASS pe 2014-2016 au fost anulate prin vreo lege ?

La sf lunii mai senatorii PNL declarau in presa ca propun un proiect de lege ptr anularea deciziilor ANAF de stabilire CASS retroactiv pentru perioada 2014-2016. S-a votat vreo lege in acest sens sau e doar reclama?
Cel mai recent răspuns: Ares-3 , moderator 17:21, 11 Iunie 2019
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Se aplică amnistia fiscală, vedeți dacă vă încadrați:
(...) autoritățile au anulat CASS pentru persoanele fizice cu venituri sub nivelul salariului minim brut pe țară, care au fost obținute în perioada 1 iulie 2015 - 31 decembrie 2017. Astfel, deciziile de impunere deja comunicate persoanelor fizice vor fi anulate și nu se vor mai emite alte decizii de impunere care să vizeze CASS-ul pentru veniturile din acea perioadă.

Citiți acest articol:
www.avocatnet.ro/articol_512...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Decizii impunere nr.630 - anulare? sonia1978 sonia1978 Buna ziua, In luna aprilie 2019 am primit decizii de impunere nr.630 pt. perioada 2014-2017. Avand in vedere acest comunicat ANAF: \"La inițiativa ... (vezi toată discuția)
Cum fac sa cer la anaf recalcularea platilor anticipate pentru 2017? ContSters339305 ContSters339305 Am un PFA, in sistem real, deschis in iulie 2015. Anul acesta (2017), ANAF mi-a calculat, tot la trei luni, plati anticipate, dar pe baza venitului obtinut in ... (vezi toată discuția)
Cass lorelena1306 lorelena1306 Am rugamintea sa- mi spuneti daca ma pot informa despre situatia mea in legatura cu CASS si unde pot face asta? Sunt casatorita si sunt coasigurat, dar au ... (vezi toată discuția)