Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Deciziile ANAF de impunere CASS pe 2014-2016 au fost ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Deciziile ANAF de impunere CASS pe 2014-2016 au fost anulate prin vreo lege ?

La sf lunii mai senatorii PNL declarau in presa ca propun un proiect de lege ptr anularea deciziilor ANAF de stabilire CASS retroactiv pentru perioada 2014-2016. S-a votat vreo lege in acest sens sau e doar reclama?
Se aplică amnistia fiscală, vedeți dacă vă încadrați:
(...) autoritățile au anulat CASS pentru persoanele fizice cu venituri sub nivelul salariului minim brut pe țară, care au fost obținute în perioada 1 iulie 2015 - 31 decembrie 2017. Astfel, deciziile de impunere deja comunicate persoanelor fizice vor fi anulate și nu se vor mai emite alte decizii de impunere care să vizeze CASS-ul pentru veniturile din acea perioadă.

Citiți acest articol:
www.avocatnet.ro/articol_512...