avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 453 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Comunicare hotarare judecatoreasca nesemnata in format ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Comunicare hotarare judecatoreasca nesemnata in format electronic prin ECRIS

Buna ziua.
Am primit o hotarare judecatoreasca pe e-mail de pe ECRIS, in format electronic, fara nici o semnatura. In plus, se precizeaza la inceputul documentului ca (citez) ,,Acesta nu este document finalizat''.
Ce sa inteleg ? Vreau sa fac recurs, prin urmare a inceput sa curga termenul de recurs ? Trebuie sa astept sa-mi comunice hotararea semnata de cineva ? Se comunica si hotararea semnata ?
Ultima modificare: Miercuri, 19 Iunie 2019
LuchianSeb, utilizator
Cel mai recent răspuns: LuchianSeb , utilizator 20:10, 20 Iunie 2019
Buna seara,
Sentinta se comunica tiparita pe hartie prin posta.
De la acel moment curge termenul.
Orice hotarara comunicata de instanta poarta parafa judecatorului si semnatura grefierului.
Nu este considerat ca v-a fost comunicata hotararea atat timp cat pe document este scris clar ca nu e un document finalizat, deci e un act neoficial.
Va multumesc pentru raspunsuri
Ultima modificare: Joi, 20 Iunie 2019
LuchianSeb, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Decizie civilă dată în recurs nesemnată de președinte și nici de judecători viktorV viktorV Bună dimineața ! Stimați forumiști, ce efecte juridice are o decizie civilă dată în recurs, nesemnată de președinte, nici de judecători nici de ... (vezi toată discuția)
Sentinþã civilã fãrã semnãtura judecãtorilor BEJENARU PETRU BEJENARU PETRU Insistent rog colegii de pe forum sa-mi elucideze urmatoarele probleme: - o sentinta civila com unicata partilor nu trebuie sa fie semnata de judecatorii ... (vezi toată discuția)