Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Comunicare hotarare judecatoreasca nesemnata in format ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Comunicare hotarare judecatoreasca nesemnata in format electronic prin ECRIS

Buna ziua.
Am primit o hotarare judecatoreasca pe e-mail de pe ECRIS, in format electronic, fara nici o semnatura. In plus, se precizeaza la inceputul documentului ca (citez) ,,Acesta nu este document finalizat''.
Ce sa inteleg ? Vreau sa fac recurs, prin urmare a inceput sa curga termenul de recurs ? Trebuie sa astept sa-mi comunice hotararea semnata de cineva ? Se comunica si hotararea semnata ?
LuchianSeb, utilizator
Buna seara,
Sentinta se comunica tiparita pe hartie prin posta.
De la acel moment curge termenul.
Orice hotarara comunicata de instanta poarta parafa judecatorului si semnatura grefierului.
Nu este considerat ca v-a fost comunicata hotararea atat timp cat pe document este scris clar ca nu e un document finalizat, deci e un act neoficial.
Va multumesc pentru raspunsuri
LuchianSeb, utilizator