Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cerere cont de plata a intretinerii
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cerere cont de plata a intretinerii

Am un serviciu care imi ocupa toata ziua si o administratora de scara particulara care nu vrea sa imi dea contul pentru a plati personal intretinerea, deoarece nu pot ajunge in intervalul orar impus pt plata sau desfasurare sedinte.
Exista vreo modalitate legala sa-mi dea contul pt plata?
Acel cont trebuia afisat la avizier.
Discutati cu presedintele.
asociatai de proprietari ,conform disp L nr 196/2018 are obligatia legala sa adetina si sa fiseze contul bancar
sesizati oficial presedintele de asociatie cu obligatia resopectarii dispozitiilor in vigoare si informarea contului asociatiei de proprietari-sub sanctiunea obligarii la plata a cheltuielilor aferente solutionarii in instanta