avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 558 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... asigurare sanatate studenti
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

asigurare sanatate studenti

Buna ziua,
Cum se procedeaza in cazul cand un student in anul II de facultate se angajeaza si dupa 3 luni de activitate aduce un concediu medical? Precizez ca este primul loc de munca al studentului.

Va multumesc.

Alte discuții în legătură

Concediu medical IuliaDumitru IuliaDumitru Buna ziua! Am intrat in concediu medical la o luna de la angajare (varicela) si mi s-a spus dupa ce ma voi vindeca sa aduc o adeverinta de stagiu de cotizare ... (vezi toată discuția)
Indeplinesc conditiile pentru a beneficia de concediu pentru cresterea copilului? copsy copsy buna ziua, as dori si eu un raspuns la urmatoarea intrebare. sunt angajata cu contract pe periodata determinata si imi expira in data de 16 dec, am terminat ... (vezi toată discuția)
Restituirea taxei de scolarizare Vik92 Vik92 Buna ziua, Sunt student in anul 2 la medicina, precizez ca in anul universitar 2013-2014 am repetat anul, iar in anul universitar 2014-2015 am platit ... (vezi toată discuția)