Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Amenajare loc joaca
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Amenajare loc joaca

Buna ziua,

Pe spatiul verde din jurul unui bloc se doreste amenajarea unui loc de joaca. Acesta va contine, leagan, tobogan, balansoar etc.
Terenul in cauza este in proprietate comuna.
In cazul acesta se considera ca destinatia spatiului comun va fi schimbata? Mentionez ca nu va fi ingradit accesul.
Daca statutul terenului este privat al asociatieid e proprietari atunci terenul poate fi utilizat dupa propriul interes al membrilor asociatiei de proprietari
Amenajarea locului de joaca trebuie sa fie autorizata de autoritatea publica locala