avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 510 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... cod cor consilier juridic
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

cod cor consilier juridic

buna ziua,
am o problema : recent am absolvit facultatea de drept si seful meu vrea sa ma incadreze consilier juridic.B-)
toate bune pana aici, am facut actul aditional +copii documente si le-am depus la itm.eu am trecut in actul aditional codul cor 242102 si aseara am vazut in revisal ca pt codul asta apare juristconsul :Osi pt consilier juridic apare 242103 :sorry:
care e corect ? :sorry:
Cel mai recent răspuns: ContSters114803 , utilizator 12:09, 2 Decembrie 2009
cod cor 242103 evident
nu mai exista profesia de "juristconsult" de la adoptarea legii consilierului juridic 514/2003
242102


Consilier juridic
242103
consilier juridic
:thumbdown: :oops: Ar trebui anuntati cei de la revisal si corul de pe rubinian scos ca arata numai tampenii ..

Multumesc frumos pt raspuns=D>
Recomand incadrarea pe post de consilier juridic. Oricum sunt suficiente confuzii inca.

Alte discuții în legătură

Jurist-vechime tudor9 tudor9 se ia in calcul vechimea de 5 ani pe postul de jurist, angajat al unei soc. com., in momentul in care as dori sa dau examen pentru i.n.m.? sau numai vechimea ... (vezi toată discuția)
Este obligatoriu sa ma inscriu intr-o asociatie de consilieri juridici? Luciana21 Luciana21 Am si eu o intrebare: Am absolvit Dreptul in 2007,dar m-am angajat abia in februarie 2008.Nu m-am inscris in colegiu fiindca am cunostinte care mi-au spus ca ... (vezi toată discuția)
Modificare cor gabrian gabrian In cazul in care intr-o societate comerciala un consilier juridic este angajat cu aceasta functie dar codul COR este trecut de la juristconsult, ce trebuie ... (vezi toată discuția)