Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... modificare COR
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

modificare COR

In cazul in care intr-o societate comerciala un consilier juridic este angajat cu aceasta functie dar codul COR este trecut de la juristconsult, ce trebuie facut pt a indrepta aceasta eroare?
Multumesc
Se fac rectificarile necesare acolo unde este cazul.

Daca acel cod este scris in canrnetul de munca - se face rectificarea cf procedurii legale.
Daca este inregistrat in Revisal - se face corectie
Unde mai apare codul COR?

Daca este trecut in acte - atunci faceti un act aditional prin care reparati eroarea.
Asemeni d-lui consultant , faceti act aditional cu modificarea , apoi modificati carnet munca , registrul general evidenta salariati -format scris si Revisal .