avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 431 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... modificare COR
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

modificare COR

In cazul in care intr-o societate comerciala un consilier juridic este angajat cu aceasta functie dar codul COR este trecut de la juristconsult, ce trebuie facut pt a indrepta aceasta eroare?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Adrian Marin , Consilier juridic 14:34, 15 Martie 2010
Se fac rectificarile necesare acolo unde este cazul.

Daca acel cod este scris in canrnetul de munca - se face rectificarea cf procedurii legale.
Daca este inregistrat in Revisal - se face corectie
Unde mai apare codul COR?

Daca este trecut in acte - atunci faceti un act aditional prin care reparati eroarea.
Asemeni d-lui consultant , faceti act aditional cu modificarea , apoi modificati carnet munca , registrul general evidenta salariati -format scris si Revisal .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod cor consilier juridic ContSters114803 ContSters114803 buna ziua, am o problema : recent am absolvit facultatea de drept si seful meu vrea sa ma incadreze consilier juridic.B-) toate bune pana aici, am facut ... (vezi toată discuția)
Incadrare functie ilegala in cim PERESCU ANDREEA PERESCU ANDREEA Buna ziua, Mi s-a schimbat incadrarea din consilier juridic in jurisconsult, printr-un act aditional la CIM, care a fost inregistrat prin Revisal. La ... (vezi toată discuția)