Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Va rog din suflet sfatuiti-ma!!!!!
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Va rog din suflet sfatuiti-ma!!!!!

Buna ziua,sunt suspecta intr.un dosar penal,am creat un prejudiciu,s.a facut o plangere impotriva mea,dosarul este in faza de cercetare penala,am angajat aparare,am dubii in privinta avocatei,inca dupa ce i.am achitat intreg onorariul si nu a vrut sa incheiem contract,a facut o imputernicire si a zis ca e de ajuns,am primit o chitanta pt suma dupa fffff multe insistente,sotul dansei este tot avocat in acelasi birou,am lasat asa cu contractul desi nu mi.a convenit,apoi mi.a zis ca sa o contactez cand voi fi chemata la politie,am fost sunata de politistul care se ocupa de dosar pe data de 9 si mi.a zis sa ma prezint doar pt a.mi aduce la cunostinta invinuirile,avocata nu a fkst de acord si a zis ca il suna dansa sa stabileasca o zi si data pt ca se cunoaste cu dansul,urma sa ma sune avocata sa.mi spuna ce a stabilit in dimineata de 10 iul,am ast degeaba am sunat.o eu,dansa a zis ca a vb cu politistul si a ramas pt data se 19,dar pe mine nu s.a deranjat sa ma anunte,il.sun mai apoi pe politist sa vad daca e in regula si dansul imi spune ca nu l.a sunat nimeni sa se intereseze de mine!!!!!m.am blocat!apoi avocata nu a mai raspuns la tel la 10 apeluri!am avut un schimb de mesaje in care dansa mi.a zis ca sa nu cred politistul ca ma.minte ca sa ma forteze sa merg singura acolo,apoi am gasit in uaa o instiintare sa ma prezint in max 2 zile la politie sa iau citatia ca nu eram acasa,anunt avocata ai spune ca azi pe 12 la ora 11 ne vedem acolo sa luam impreuna citatia insa ma suna dimineata ca sa fiu la 10 la biroul dansei sa discutam,cand ajung citatia era deja la ea,am intrebat de unde o are si a zis ca a adus.o cel care lasa corespondenta,am.plecat sun politistul care spune ca de fapt citatia a luat.o personal sotul avocatei de la politie,tot felul de minciuni,nu mai am incredere si nu ma simt in siguranta cu ea,ce ma sfatuiti sa fac eu am nevoie de o aparare buna nu de ascunzsuri din acestea si cine mai stie ce se petrece de fapt!asa se da o citatie???de ce nu face niciodata ce spune si am mereu cate o surpriza neplacutae posibil sa comunice cu partea adversa?sunt multe semne ca nu este sincera cu mine si ma simt manipulata,cum sa fac sunt disperata!!!!
Dacă aveți posibilitatea să plătiți prejudiciul, apelați la un mediator, faceți o mediere cu persoana vătămată și se poate încheia totul. Nu știu ce faptă ați comis, dar poate reușiți să simplificați totul și să nu se mai judece cazul dvs.
Este vorba de 27.000 lei,la fostul loc de munca o sala de jocuri,conducerea a vrut sa le dau banii in 3 zile dar nu am putut face nici un imprumut,i.am rugat sa facem acord se plata la notariat nu au vrut si au depus plangerea,dosarul este in faza de cercetare,pot strange banii astia cam intr.un an si jumatate maxim,nu ii am acum,nu am de unde,am probleme cu apararea cum am scris in primul mesaj,nu este in regula ce se intampla,avocata nu face niciodata ceea ce spune mereu schimba ceva in ultimul moment,plus ca sunt unele minciuni,am nevoie de aparare buna nu ma pot lasa pe mainile cuiva in care nu mai pot avea incredere,din pacate mi.a dat destule motive,nu stiu cum aa fac pt ca vineri la ora 10 trb sa fiu la politie,ma tem ca avocata sa nu se prezinte sa ma lase singura acolo,ma astept la asta din partea ei,luni trebuie sa iau o decizie,oare sa.mi cer banii inapoi si sa caut alt avocat?nu pot sta asa in teroarea asta,am sunat de curiozitate alt avocat si am intrebat informativ un onorariu si o parere pt cauza mea si prima data mi.a zis ca sa vin sa birou sa INCHEIEM UN CONTRACT,ca asa e normal,pe cand avocata mea zice ca daca are inputernicire nu e nevoie,plus chitanta obtinuta f greu,minciuna cum ca l.a sunat pe politist,citatia pe care trebuia sa o luam impreuna azi dim si deodata era deja la biroul dansei,nu este tocmai transparent acest comportament,cum vi se pare,voua celor care sunteti avizati sau ati trecut prin ceva asemanator,nu este cam ciudat?ce as putea face ca sa am o aparare buna sa nu stau asa cu frica pt ca nu mai rezist,apropo avocata estebsi mediatior,ar fi putut sa abordeze speta din aceasta postura inainte sau chiar si acum dupa ce stim de plangere?ar fi trebuit?