Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Registru unic asociatie de proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Registru unic asociatie de proprietari

Buna ziua!
Va rog sa mi spuneti daca registrul unic al asociatiei de proprietari poate fi inlocuit cu un dosar in care sunt trecute pv urile adunarilor completate electronic conform notitelor luate in timpul sedintelor.
La noi in asociatie asa se procedeaza si eu cred ca nu este corect.Am semnalat acest lucru dar nu s a luat nicio masura.
Modelele pretiparite de PV le completez cu rezumatul si concluziile sedintei si se semneaza in cadrul sedintei, apoi le indosariez intr un dosar cu sina. De ce alta sigilare se vorbeste aici? Este prevazuta in legislatie ceva de genul acesta? PV irile de CEX si PV urile de Adunare Generala le indosariez in ordine cronologica, in acelasi dosar, nu le pun in sectiuni diferite. Procedez gresit? Cu referinte din legislatie, va rog. De "pareri" e plin pe acest forum

MihaiPRO a scris:

Buna ziua,
Sigilarea si numerotarea registrului este prevazuta de o lege anume? Un dosar in care capsez PV urile noi pe masura intocmirii poate fi considerat Registru Unic? Sunt anumite info care se repeta si as vrea sa pot folosi sabloane/modele de PV uri pe care sa le capsez adaug dosarului respectiv

MihaiPRO, utilizator