Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie comunitara
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie comunitara

in 2017 am beneficiat de pensie de invalidirtate, din 2018 beneficiez de pensie la limita de varsta, avand o pensie in cuantum de 8xx lei desi primesc 9xx lei, iar acum am primit o notificare pentru pensie comunitara. ultimii 4 ani am lucrat in Germania, iar cuantumul pensiei comunitare este de 882 lei. care este diferenta intre ele si care este mai avantajoasa?
Sigur pensia comunitara este de 882 lei?
da, asa apare la total drepturi