Forum Discuţii juridice Traduceri Schimbare domiciliu traducător autorizat de ...
Discuție deschisă în Traduceri

Schimbare domiciliu traducător autorizat de Ministerul Justiției

Am autorizația din 2009 dar nu am profesat. Mi-am schimbat domiciliul in Iași si as vrea sa imi fac PFA de traducător.
De ce acte am nevoie pentru a ma înregistra la Tribunalul din Iași ?
Mulțumesc.
Verificati daca mai figurati in lista cu traducatori autorizati de catre MJ. O gasiti pe site-ul MJ.
Depuneti o nota scrisa cu nr. de inregistrare/ data la Biroul local pentru expertize tehnice judiciare si la arhiva tribunalului, la care anexati copie dupa autorizatia de traducator autorizat.