Forum Discuţii juridice Executare silită validare poprire
Discuție deschisă în Executare silită

validare poprire

hotararea instantei a fost pusa in executare silita, debitorul avand calitate de avocat. In aceasta situatie, cabinetul de avocat poate fi tert poprit, in situatia unei eventuale validari a popririi? avand in vedere ca debitorul practic e titularul cab.? multumesc
Debitorul este persoana fizica sau cabinetul de avocat? Daca ati exeutat persoana fizica, acea persoana va plati. Daca ati executat CA, atunci va plati CA.
Debitorul este persoana fizica, Si pentru ca activeaza in cadrul cabinetului sau de avocatura, nu stiam daca poate fi tert poprit - cab de av.....
Poate fi. Dar daca isi acorda un salariu foarte mic sau deloc... nu aveti ce recupera.
Company Advising, utilizator