Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... administrator
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

administrator

Buna seara, avem un apartament cumparat cu sotul, in care pe moment locuieste socrul meu.noi divortam si am nevoie de o adeverinta ca in locuinta sta socrul meu. de la cine sa solicit aceasta adeverinta? multumesc
Buna seara,
De la presedintele asociatiei de proprietari.
Socrul locuiește acolo in baza vreunui drept de uzufruct viager sau de abitatie, stabilite printr-un contract? Sau pur si simplu l-ati lasat sa stea in apartament? Are si mutație pe cartea de identitate?