Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Perioada minim lucrata pt primire calificativ bugetari?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Perioada minim lucrata pt primire calificativ bugetari?

Care este perioada minima de lucru la bugetari pentru a putea primi calificativ pe anul 2019?
Codul administrativ
ANEXA Nr. 6 - METODOLOGIA pentru realizarea procesului de evaluare a performanțelor profesionale individuale ale funcționarilor publici aplicabilă pentru activitatea desfășurată începând cu 1 ianuarie 2020, precum și pentru realizarea procesului de evaluare a activității funcționarilor publici debutanți numiți în funcția publică ulterior datei de 1 ianuarie 2020

CAP. 1 Dispoziții generale
Art. 1. -
(1) Evaluarea performanțelor profesionale individuale ale funcționarilor publici se face anual.
......

Art. 14
(1) Evaluarea anuală a performanțelor profesionale individuale ale funcționarilor publici se realizează pentru un an calendaristic, în perioada cuprinsă între 1 ianuarie-31 martie din anul următor perioadei evaluate, pentru toți funcționarii publici care au desfășurat efectiv activitate minimum 6 luni în anul calendaristic pentru care se realizează evaluarea.