Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Care sunt posibilitatile/modalitatile de transformare ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Care sunt posibilitatile/modalitatile de transformare a unui ...

Care sunt posibilitatile/modalitatile de transformare a unui post de referent administrativ cu studii medii, in referent administrativ cu studii superioare, daca seful direct (administratorul) are studii medii?
Nu are nicio legatura transformarea postului cu studiile sefului.
Multumesc! Mentionez ca sunt angajata intr-o institutie publica, (bugetar). Raspunsul primit in cadrul institutiei a fost acela ca Administratorul avand studii medii, nu poate sa evalueze un subordonat cu studii superioare.
Evaluarea nu se face dupa studii , ci dupa activitatea prestata.
Multumesc! imi puteti da cateva informatii.... un articol de lege... o baza legala?
Anexa 6 - METODOLOGIE din 3 iulie 2019
pentru realizarea procesului de evaluare a performanțelor profesionale individuale ale funcționarilor publici aplicabilă pentru activitatea desfășurată începând cu 1 ianuarie 2020, precum și pentru realizarea procesului de evaluare a activității funcționarilor publici debutanți numiți în funcția publică ulterior datei de 1 ianuarie 2020 - OUG 57/2019
[ link extern ]